سنگ پله

سنگ پله

می توان گفت از عوامل مهمی که در انتخاب ساختمان تاثیر گذار است؛ پس از ایمنی ساختمان طراحی راه پله است.
راه پله جزو نقاطی از ساختمان است که در معرض دید افراد ساکن و مهمان میباشد.
 بنابراین؛ توجه به ویژگی‌های ساختاری و زیبایی سنگ راه پله از مهم‌ترین فاکتورها محسوب میشود.
استفاده از سنگ‌ها به عنوان مصالح ویژه راه پله اتفاقی نیست‌.
عوامل متعددی در این انتخاب موثر بوده است که میتوان به زیبایی و شکوه سنگ ها، مقاومت آنها دربرابر فرسایش، ضربه، شکستگی،آتش وآلودگی اشاره کرد.
بهتراست این نوع سنگ آب گریز باشد.

مکان قرارگیری راه پله که می‌تواند در بخش داخلی و خارجی ساختمان باشد در انتخاب سنگ راه پله تاثیر گذار می‌باشد..جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب سنگ مناسب پله حیاط می‌توانید به مقاله سنگ مناسب پله حیاط مراجعه نمایید.جهت آشنایی با سنگ مناسب پله داخلی ساختمان به مقاله سنگ راه پله داخل ساختمان مراجعه نمایید.
همچنین انتخاب رنگ از عوامل حائر اهمیت است که طراحان و معماران باید توجه بسیاری به آن داشته باشند.
انتخاب سنگ پله مرغوب برای مراکز پرتردد،ادارات،مدارس و سازمان‌های دولتی حساسیت زیادی دارد. 
انتخاب سنگ پله باید به گونه ای باشد که علاوه بر گزینه‌های ذکر شده در بالا؛با دیگر بخش‌های ساختمان نیز هماهنگی داشته باشد.

 

سنگ پله

 

سنگ راه پله

انتخاب یک سنگ راه پله یک حالت نسبی دارد که بنابر موقعیت قرار گیری آن درداخل ساختمان و یا خارج آن،سلیقه مصرف کننده و جنس آن تعیین شدنی است و یک امر ثابت و غیرقابل انتخاب نیست. اما یک نکته قابل ذکر وجود دارد که بهتراست بخاطر مقاومت کم دربرابر ضربه از نوع سنگ‌های آهکی و لایم استون‌ها استفاده نشود.
از انواع سنگ راه پله میتوان به گرانیت،دیوریت،مرمریت، سنگ چینی،تراورتن ،لایم استون و مرمر اشاره کرد.
سنگ‌های مرمر بخاطر رنگ و جلای زیبایشان انتخاب مناسبی برای فضای داخلی ساختمان هستند. که از قیمت بالایی نیز برخوردار می‌باشند.

 

ابعاد سنگ پله

عرض استاندارد برای سنگ پله ۳۵ سانتی متر و طول ان بسته به نوع راه پله بین ۸۵ تا ۱۲۰ سانتی متر متغیر است .


نمونه سنگ پله

نمونه سنگ پله

تصویر سنگ راه پله

 

عکس سنگ کاری راه پله

جهت مشاهده تصاویر بیشتر در زمینه عکس سنگ کاری راه پله می‌توانید به مقاله عکس سنگ کاری راه پله مراجعه نمایید.

عکس سنگ کاری راه پله

 

طرح سنگ کاری راه پله

 

انواع سنگ پله

سنگ‌های مورد استفاده در پله ساختمان را می‌توان به سنگ‌های مرمریت , سنگ چینی , سنگ گرانیت و سنگ مرمر نام برد.بسته به اینکه راه پله در بیرون و یا داخل ساختمان قرار داشته باشد می‌توانید از انواع سنگ‌های بالا استفاده نمایید.در ادامه به ویژگی مناسب سنگ پله و انواع سنگ پله مرمریت اشاره میکنیم

 

انواع سنگ پله مرمریت 


انواع سنگ پله مرمریت دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشند.که با توجه به مکان پله باید سنگ مناسب را انتخاب نمایید.راه پله یکی از پر رفت و امد‌ترین قسمت‌های خانه است و همچنین مهمان‌ها به محض ورود به خانه متوجه ان می‌شوند برای همین مهم است که جنس و طرح ان به گونه ای باشد که هم زیبایی داشته باشد و هم لیز و لغزنده نباشد به همین دلیل سنگ مرمریت می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای سنگ راه پله باشد .در اکثر کاخ‌های جهان از سنگ مرمریت به عنوان سنگ پله استفاده شده است  .خصوصیات سنگ پله مرمریت در راه پله‌های بیرونی ساختمان

 •  پله جذب کم آب 
 • ضخامت ۳ سانتی متر 
 • تخلل بین ۱.۰۳ تا ۱.۸ 
 • سطح صاف و صیقلی سنگ برای بیرون از ساختمان در فصل‌های زمستان و پاییز خطر ناک است و استاندارد نیست


خصوصیات سنگ مرمریت در راه پله‌های داخلی 

 

 •  جذب اب تا ۱۵٪ هم اشکالی ندارد 
 • میزان تخلل می‌تواند بین ۱.۰۳ تا ۱.۸ باشد
 • ضخامت ۳ سانتی متر 
 • تمام طیف رنگی مرمریت را شامل می‌شود 


نکته مهم دیگر راجع به سنگ پله این است که باید مقاومت ان زیاد باشد برای همین از سنگ‌های کم رگه یا سنگ هایی بارگه‌های کلفت استفاده می‌شود این سنگ‌ها ناخالصی کم‌تری داشته پس مقاوم‌تر هستند و در مقابل گرما و سرمای شدید و همچنین ضربه  مقاوم‌تر هستند .
 انواع سنگ پله مرمریت که در ایران بیشتر مود توجه اند  در زیر اورده شده است :
سنگ پله لاشتر ،سنگ پله اداوی ،سنگ پله صلصالی،سنگ پله لاشتر صیقلی ،سنگ راه پله پرطاوسی ،سنگ پله مشکی تیهو ،سنگ پله مرمریت هرسین ،سنگ پله جوشقان


سنگ پله سفید

با توجه به زیبایی سنگ‌های سفید و همچنین زیبایی چشم نوازی که به ساختمان شما میدهد یکی از سنگ‌های پرطرفدار می‌باشد.سنگبری ارس با تولید انواع سنگ پله سفید جوشقان در خدمت شما مشتریان گرامی باشد.

سنگ پله مشکی

سنگ پله مشکی هم با توجه به تضاد رنگی که با ساختمان شما میدهد زیبایی چشم نوازی دارد.سنگ ارس با دارا بودن معدن اختصاصی سنگ مرمریت مشکی یکی از بزرگترین تولید کننده گان این  سنگ می‌باشد.

 

قیمت سنگ پله

قیمت سنگ پله به پارامتر‌های مختلفی بستگی دارد که معدن سنگ یکی از آیتم‌های کلیدی است.به عنوان مثال برخی معادن به دلیل کیفیت بالای محصول تبدیل به یک برند شده است.از پارامتر‌های تاثیر گذار دیگر رنگ و شفافیت سنگ می‌باشد که یکنواختی و شفافیت بیشتر موجب افزایش قیمت می‌گردد.نداشتن رگه‌های ناخالصی و هوازدگی در سنگ یکی دیگر از پارامتر‌های تاثیر گذار قیمت سنگ پله می‌باشدوع و کیفیت ساب و پولیش , جنس لقمه‌ها و تعداد دفعات ساب موجب افزایش شفافیت و درخشندگی سنگ می‌گردد و قیمت سنگ پله را بالاتر می‌برد.

 

قیمت سنگ پله ارزان

برای انتخاب سنگ پله ارزان می‌توانید برخی از سنگ‌های مرمریت  , چینی و گرانیت را انتخاب نمایید.سنگبری ارس با دارا بودن معدن اختصاصی سنگ مرمریت , یکی از مناسب‌ترین و ارزان‌ترین سنگ‌های پله را ارائه می‌نماید.جهت خرید و یا دریافت قیمت با ما در تماس باشید.

 

قیمت سنگ راه پله در اصفهان

استان اصفهان با دارا بودن معادن متنوع سنگ ساختمانی و همچنین  تعداد بالای کارخانه سنگبری یکی از قطب‌های سنگ ساختمانی در ایران می‌باشد.سنگبری ارس واقع در شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر اصفهان تولید کننده انواع سنگ ساختمانی و پله می‌باشد.جهت دریافت قیمت با ما در تماس باشید.

 

 

خرید سنگ پله

سنگبری ارس با دارا بودن معدن مرمریت مشکی یکی از بزرگترین تولید کننده سنگ پله مرمریت مشکی می‌باشد.مرمریت پله مشکی با توجه به زیبایی خاصی که با راه پله میدهید مورد توجه مشتریان و ساختمان سازان شده است.جهت خرید می‌توانید به صورت حضوری و یا خرید اینترنتی سنگ پله اقدام نمایید.جهت خرید سنگ پله و یا دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 


 1. با سلام.ممنون از مقاله خوبتان.برای سنگ پله حیاط با توجه به بارندگی و یخبندان بهتر است از چه سنگی استفاده نماییم؟ ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید.

  حمید محمدی -
 2. با سلام.ممنون از شما.برای سنگ پله حیاط باید از سنگ هایی استفاده نمایید که مقاومت خوبی در برابر سرما و یخبندان داشته باشند و سطح سنگ به صورت تیشه ای و نیمه صیقلی باشد که امکان لیز خوردن و آسیب کم شود.برای آشنایی بیشتر می‌توانید مقاله سنگ مناسب پله حیاط را مطالعه نمایید.https://www.arasstone.ir/fa/post-121.html

  شفیعی -
 3. با سلام و تشکر از سایت مفیدتان.ما در حال ساخت ساختمان مسکونی خود در تهران هستیم و برای سنگ پله داخل ساختمان خود می‌خواهیم از سنگ پله مشکی استفاده نماییم.لطفا نمونه کارهای انجام شده خود یا کاتالوگ محصولات خود را برای بنده ارسال نمایید.

  علی محمدی -
 4. با سلام و تشکر از شما جهت بازدید از سایت سنگبری ارس.با توجه به دارا بودن معدن اختصاصی سنگ پله مشکی این مجموعه آمادگی ارائه انواع سنگ پله با ابعاد مختلف به همراه قیمت مناسب را دارا می‌باشد.جهت خرید و مشاوره رایگان لطفا با ما تماس بگیرید.کاتالوگ محصولات سنگبری ارس برای شما ارسال شد.

  مدیر سایت -
 5. با سلام من یک ساختمان دوبلکس در شمال درحال ساخت دارم و برای راه پله داخلی ان نیاز به سنگ ممریت مشکی و یا سفید دارم بخاطر سرامیک کف ساختمان که طوسی است .سوال بنده اینست که آیا کاتالوگی با حدود فقیمت موجود دارید که برایم ارسال فرمایید ؟ و در صورت خرید میتوانید هزینه حمل را هم بفرمایید ..با تشکر رجبی .

  ابراهیم رجبی -
 6. با سلام من یک ساختمان دوبلکس در شمال درحال ساخت دارم و برای راه پله داخلی ان نیاز به سنگ ممریت مشکی و یا سفید دارم بخاطر سرامیک کف ساختمان که طوسی است .سوال بنده اینست که آیا کاتالوگی با حدود فقیمت موجود دارید که برایم ارسال فرمایید ؟ و در صورت خرید میتوانید هزینه حمل را هم بفرمایید ..با تشکر رجبی .

  ابراهیم رجبی -

فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566