سنگ مرمریت مشکی

سنگ مرمریت مشکی

سنگ مرمریت از تنوع رنگ بالایی برخوردار می‌باشد و یکی از رنگ هایی که در این سالها از محبوبیت بالایی در بین طراحان و معماران برخوردار می‌باشد، سنگ مرمریت مشکی است. این نوع مرمریت اصولا از استقامت و مقاومت بالایی برخوردار بوده و دارای طرح‌های متنوعی است .

این سنگ به علت داشتن ترکیبات کربن دار به رنگ مشکی درآمده است. سنگ مرمریت سیاه زیبا و دارای شخصیتی پرشکوه است. این سنگ علاوه بر ظاهر زیبا و یکدست مشکی خود مقرون بصرفه است و کاربردهای فراوانی در نمای داخلی ساختمان دارد. مرمریت‌های تیره به دلیل ویژگی‌های ظاهری که با خود به همراه دارد اصولا در طراحی و دکوراسیو ن‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

سنگ مرمریت مشکی

کاربرد مرمریت مشکی

کاربری مرمریت مشکی در ساختمان را می‌توان در بخش‌های داخلی ساختمان از جمله حمام، سرویس بهداشتی، لابی، کف ساختمان و ... اشاره کرد و ترکیب این نوع مرمریت با رنگ‌های روشن از جمله سنگ‌های چینی قروه و ازنا بسیار زیبا است. قیمت این سنگ به گزینه‌های مختلفی مثل ابعاد، رنگ، ضخامت و نوع آن بستگی دارد. در بین سنگ‌های مرمریت، سنگ مشکی تیهو به دلیل سطح صاف صیقلی،رنگ مشکی و رگه‌های سفید ظاهری لوکس و بسیار شیک به ساختمان میدهد. سایر موارد کاربری آن به شرح زیر است:

 • یکی از کاربردهای این سنگ در داخل ساختمان؛ استفاده در آشپزخانه به عنوان سنگ پشت کابینت،سینک،سنگ روی میز است که در تضاد با سایر رنگ‌های موجود در آشپزخانه ظاهری زیبا ایجاد میکند.
 • کفپوش لابی‌ها از مهم‌ترین کاربردهای این سنگ است که جذابیت خاصی را برای فضای داخلی ساختمان به ارمغان می‌آورد و در هتل‌های لوکس و مراکز تجاری بزرگ ظاهری بسیار شیک ایجاد میکند‌.

 

 

مرمریت مشکی

 

علاوه بر مواردی که از کاربر آن در بالا اشاره شد می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • استفاده در سنگ پله و راه پله ها، زیرپله و بدنه ساختمان 
 • حاشیه آسانسور‌ها و فاصله میان کابینت‌ها در آشپزخانه را میتوان با مرمریت مشکی شیک و زیبا کرد.
 • ازاین سنگ همچنین میتوان به عنوان سنگ آنتیک و یا سنگ فرش نیز استفاده کرد.

 

مرمریت مشکی

برای مرمریت مشکی,معادن متنوعی در ایران قرار دارد که در این بین می‌توان به معادن مشکی تیهو (چادگان) ,  معادن مشکی لاشتر ، مشکی نجف آباد ،مشکی مارشال ، مشکی دهبید و .... اشاره کرد که هر کدام دارای خصوصیات خاص خود از نظر ظاهر و رنگ و همچنین ویژگی‌ها ی استقامت و دوام می‌باشند . مرمریت مشکی اصولا در ابعاد پلاک ، فرشی ، اسلب ، تایل و پله در ایران مورد فرآوری و تولید قرار می‌گیرد.در زیر توضحی کوتاهی به هر یک از سنگ‌های مشکی اشاره شده می‌دهیم.

بهترین معادن مرمریت مشکی در ایران

معادن متعددی از سنگ‌های مرمریت با زمینه رنگ تیره و مشکی و همچنین طوسی تیره در ایران وجود دارد که هر کدام دارای خصوصیات مختص به خود بوده و در این محتوا از مطرح‌ترین آن‌ها نام برده ایم.


سنگ مشکی تیهو

یکی از بهترین و زیباترین سنگ‌های مرمریت مشکی می‌توان به سنگ مرمریت مشکی تیهو (چادگان) اشاره کرد. این سنگ با دارا بودن جذب آب کم, استحکام و صیقل پذیری بالا یکی از پرکاربرد‌ترین مرمریت‌های مشکی در طراحی‌های داخلی و بیرونی می‌باشد.

سنگ مشکی تیهو(چادگان)

سنگ مشکی

مرمریت مشکی تیهو

 

سنگ مشکی نجف آباد

در بین سنگ‌های مرمریت مشکی,  مرمریت مشکی نجف آباد با داشتن زمینه ای مشکی رنگ و خطوط نامنظم سفید در آن از سنگ‌های قدیمی ایران است و شهرت جهانی دارد و با نام‌های سنگ مرمریت پارس یا مشکی پارس نیز شناخته می‌شود. سنگ مرمریت مشکی نجف آباد یکی از سنگ‌های مرمریت با زمینه مشکی به شمار می‌آید که دارای زمینه مشکی و تیره به همراه خطوط سفید رنگ می‌باشد و یکی از پارامترهایی که بر زیبایی آن تاثیر گذار می‌باشد می‌توان به پراکندگی و نامنظمی خطوط سفید رنگ بر روی سطح سنگ اشاره کرد. 

 

سنگ مرمریت مشکی نجف آباد

 

سنگ مرمریت لاشتر

این سنگ در بازار جهانی با نام Pietra Gray Marble شناخته می‌شود. رنگ زمینه سنگ مرمریت لاشتر اصفهان طوسی است که در ان رگه‌های سفید دیده می‌شود این سنگ نسبت به تراکم رگه‌های سفید در ان سورت و فراوری می‌شود و در گروه‌های زیر جا می‌گیرد. این سنگ جذب آب کم و مقاومت بالایی دارد  هر کدام از این دسته‌ها در قسمت‌های خاصی از ساختمان مورد استفاده دارند. برای مثال سنگ لاشتر سند بلاست یا بوش همر به  برای سنگ فرش، دیواره‌های داخلی و پله کاربرد دارد. نکته مهم در باره این سنگ این است که شباهت زیادی به سنگ مرمریت مشکی نجف آباد دارد.
 

معدن سنگ مرمریت لاشتر در 26 کیلومتری جنوب اصفهان و در ارتفاع حدود 1750 متر از سطح دریا قرار دارد.که به دلیل استخراج از معادن منطقه لاشتر به این نام خوانده می‌شود. زمینه این سنگ طوسی رنگ همراه را رگه‌های سفید است که برای طرح‌های کف یا دیوار مخصوصا در اماکن تجاری , لابی ورودی  و سرویس‌های بهداشتی  و .. مورد استفاده قرار میگیرد.

این سنگ از جذب آب پاییینی برخوردار بوده و به صورت تیشه ای در کف سازی هم کاربرد دارد.سنگ این معدن در گذشته به دلیل کاربرد فراوان مرمریت در ساختمان سازی و عدم کاربرد وسیع سنگ‌های دیگر مانند تراورتن و گرانیت , بازار فروش خوبی داشته و سنگ این معدن به تمام نقاط کشور صادر می‌شد. پس از مدتی به دلیل کاربرد فراوان تراورتن تقاضای سنگ مرمریت لاشتر کاهش یافته و مجدد به دلیل پیشرفت در تکنولوژی‌های فرآوری سنگ و برش سنگ مرمریت لاشتر به صورت سنگ اسلب مورد استقبال مشتریان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

 

سنگ مرمریت مشکی گلدن بلک

سنگ مرمریت گلدن بلک یکی از زیباترین سنگ‌های مرمریت مشکی می‌باشد.رنگ زمینه مشکی همراه با رگه‌های طلایی و سفید زیبایی چشم نوازی به سنگ مرمریت گلدن بلک داده است.سنگ مرمریت گلدن بلک کاشان, محلات و یزد از ذخایر این سنگ می‌باشند. سنگ مرمریت گلدن بلک محلات یکی دیگر از انواع سنگ‌های مرمریت با زمینه مشکی در ایران می‌باشد که دارای ظاهری با خطوط و رگه‌های طلایی و سفید رنگ می‌باشد.

با توجه به نوع جنسیت مرمریت، مرمریت گلدن بلک محلات در نمای داخلی ساختمان و بخش هایی چون راه پله، بدنه، کف ساختمان و همچنین آشپزخانه و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این نوع سنگ به عنوان مرمریت مشکی محلات نیز نام برده می‌شود و به صورت استاندارد در ابعاد پلاک، تایل و اسلب و با ضخامت‌های 2 و 3 سانتی متر مورد تولید و فرآوری قرار می‌گیرد.

این مرمریت با توجه به وجود رگه‌های طلایی که بر روی سطح ان قرار گرفته با عنوان مرمریت مشکی طلایی محلات نیز در بازار معرفی می‌شود. این سنگ قابلیت ساب پذیی بسیار خوبی دارد، نور را به خوبی بازتاب می‌کند و درخشندگی بالایی دارد که باعث می‌شود در کنار سنگ‌های رنگ روشن یک دکوراسیون عالی و چشم نواز را به وجود  آورد.

در سورت‌های مرغوب‌تر رگه‌های طلایی نازک و جود دارد و در سورت‌های ضعیف‌تر رگه‌های عمدتا سفید ضخیم هستند. در بین معادن این سنگ معادن کاشان و یزد سنگی با زمینه تیره و رگه‌های طلایی و سفید و سنگ محلات دارای زمینه نوک مدادی با تعداد خطوط طلایی زخیم‌تر است . این سنگ براینمای بیرون ساختمان و در مجاورت نور خورشید مناسب نیست چراکه رنگ مشکی ان به مرور زمان کم رنگ می‌شود و سنگ درخشندگی خود را از دست می‌دهد. 

سنگ مرمریت مشکی‌تری دی بلک

در این بخش به معرفی یکی دیگر از سنگ‌های مرمریت با زمینه مرمریت مشکی می‌پردازیم که به صورت انحصاری معادن آن در ایران قرار دارد و نام آن، مرمریت مشکی‌تری دی بلک می‌باشد. از مشخصه بارز آن می‌توان به زمینه مشکی با خطوط طلایی و سفید رنگ اشاره کرد. مرمریت‌تری دی بلک به دلیل نمایان شدن ظاهر ان در ابعاد بزرگ ، به صورت اسلب مورد فرآوری قرار می‌گیرد.

 

 

سنگ مرمریت‌تری دی بلک

 

سنگ مرمریت مشکی محلات

سنگ مرمریت مشکی محلات دارای تم مشکی با رگه‌های طلایی و سفید میباشد . سنگ مرمریت مشکی محلات شباهت زیادی به سنگ گلدن بلک کاشان دارد و تفاوت این دو سنگ در رگه‌های طلایی است که در سنگ مشکی محلات رگه‌های طلایی پهن‌تر میباشد ولی در سنگ مشکی گلدن بلک کاشان رگه‌های طلایی باریکتر است . سنگ مرمریت مشکی محلات را با نام گلدن بلک محلات نیز در بازار مینامند . کاربرد سنگ مرمریت مشکی محلات فقط در فضاهای داخلی ساختمان میباشد و چنانچه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد رنگ خود را از دست میدهد.

 

سنگ مرمریت مشکی محلات

مرمریت مشکی دهبید


مرمریت دهیبد اسپایدر همانطور که از نامش مشخص است از مجموعه معادن صفا شهر استان فارس استخراج می‌شود .سنگی با مقاومت بالا در برابر ساب و در دو رنگ قهوه ای سوخته و مشکی به بازار مصرف عرضه می‌شود .از ویژگی‌های منحصر به فرد این سنگ می‌توان به ساب پذیری بالا یا همان مقاومت سایشی و قابلیت جذب اب بسیار کم نام برد .
از موارد سنگ مرمریت مشکی دهبید اسپایدر می‌توان به لایی هتل‌ها ساختمان‌های شیک مسکونی یا تجاری نام برد ،البته نباید این سنگ را برای نمای خارجی استفاده کرد زیرا در برابر نور خورشید هیچ مقاومتی ندارد .
 

سنگ مرمریت مشکی دهبید

 

خرید سنگ مرمریت مشکی

جهت خرید سنگ مرمریت مشکی و یا دریافت قیمت این مرمریت به دلیل نوسانات قیمتی در بازار به صورت تلفنی با ما در تماس باشید. قیمت گذاری این نوع مرمریت‌ها به پارامترهای زیر بستگی دارد که عبارت اند از:

 • برند معدن
 • سورت بندی
 • ابعاد
 • ضخامت

نمونه‌های کار شده مرمریت مشکی

همانطور که در پاراگراف‌های ابتدایی اشاره شد کاربری این مرمریت در نما داخلی ساختمان و نمای بیرونی ساختمان می‌باشد. عمده کاربری آن را می‌توان در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان تعریف کرد.

پله مرمریت مشکی

مرمریت مشکی در آشپزخانه

نمونه کار مرمریت مشکی


 1. با سلام.بنده ساختمانی در تهران دارم و برای ساختمان ام میخواهم از سنگ مرمریت مشکی استفاده کنم کدام یک از سنگ‌های بالا را پیشنهاد میدهد؟

  خرید سنگ مرمریت مشکی -
 2. سلام.تمامی سنگ‌های بالا سنگ‌های خوب و با کیفیتی می‌باشند.مجموعه تولیدی ما دارای معدن اختصاصی مرمریت مشکی تیهو می‌باشد که سنگی زیبا و مقاومت بالای دارا دارد.و با توجه به اینکه این معدن در انحصار سنگبری ارس می‌باشد نسبت به دیگر سنگ‌های بالا از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.همچنین در صورت نیاز به داشتن متراژ بالا از این سنگ , با توجه با آمار بالای این سنگ در انبارهای کارخانه در سریع‌ترین زمان ممکن سنگ برای شما فراهم و آماده خواهد شد.

  مدیر سایت -
 3. با سلام.ممنون از مقاله مفید و جامع تان.بنده طبق راهنمایی که انجام دادید می‌خواهم در بخش‌های از ساختمان خود از سنگ مرمریت مشکی استفاده نمایم.با توجه به اینکه مجموعه شما دارای معدن اختصاصی می‌باشد طبیعتا باید سنگ تولید شده شما از قیمت مناسب‌تری برخوردار باشد.ممنون میشم لیست قیمت انواع ابعاد تولید شده توسط خودتان را برای بنده ایمیل نمایید.

  خرید سنگ مرمریت مشکی -
 4. با سلام و تشکر از بازدید شما از سایت سنگبری ارس کاتالوگ سنگ مشکی تیهو برای شما ارسال شد.لطفا ایمیل خودتان را چک نمایید.در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق تماس تلفنی , تلگرام و واتساپ در خدمت شما هستم.

  Admin -
 5. با سلام.بنده در حال تحقیق و بررسی در مورد انواع سنگ مرمریت مشکی ایران هستم و چند وقتی هست که با سنگ مشکی تیهو آشنا شدم.با توجه به ویژگی ذکر شده در بالا می‌توان گفت این سنگ یک گزینه ایده ال برای استفاده در ساختمان می‌باشد.لطفا آنالیز سنگ به همراه ویژگی‌های این سنگ را برای بنده ایمیل نمایید.با تشکر

  علی جوادی -
 6. بنده به دنبال خرید سنگ مرمریت مشکی برای ساختمان تجاری خود هستم.با توجه به مهم بودن هزینه تمام شده سنگ و قیمت سنگ مشکی تیهو میخواهم از این سنگ در ساختمان خود استفاده نماییم.این سنگ هم از زیبایی چشم نوازی برخوردار می‌باشد و هم از قیمت مناسبی نسبت به دیگر سنگ‌های برخوردار می‌باشد.لطفا نمونه کار‌های انجام شده با این سنگ را برای بنده ارسال نمایید.

  اکبر معتمدی -
 7. با تشکر.کاتالوگ محصولات تولید شده توسط سنگبری ارس برای شما ارسال شد.در صورت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره با ما در تماس باشید.

  مدیر سایت -
 8. با سلام بنده سنگ تیهو رو برای روی کابینت میخوام امکان ارسال نمونه کار وجود داره .؟و این که أیا شرکت ابزار سنگ هم میزنه ؟ لطفا قیمت و سایز رو هم ارسال کنید ممنون

  Marjan -
 9. با سلام در حال ساخت ساختمان دوکاربه مسکونی اداری هستم. آیا سنگ مشکی رنگ با رگه کم سفید هست که برای کف حیاط و پارکینگ مناسب باشد؟ در نظر است محوط حیاط و پارکینگ همکف و منفی یک همان سنگ را داشته باشند. میدانم مرمریت نجف آباد در مقابل آفتاب رنگ از دست میدهد. گویا مقاومت لاشتر بهتر است ولی مقاومت سایشی آن پایین است. از مشاوره شما پیشاپیش متشکرم. حدود قیمت را هم محبتا اشاره بفرمایید.

  رضا حسینی -
 10. با سلام.معدن سنگ مرمریت مشکی شما در کدام استان قرار دارد و آیا در صورت نیاز به کوپ این سنگ شما می‌توانید تهیه نمایید.

  علی اکبر مختاری -
 11. با سلام.معدن سنگ مشکی ما در چادگان استان اصفهان قرار دارد و علاوه بر تولید پلاک و پله این سنگ , کوپ آن را نیز به کارخانه‌های سنگبری جهت فرآوری ارسال میکنیم.جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.

  مدیر سایت -
 12. با سلام.بنده نیازمند سنگ مرمریت مشکی در ابعاد ۶۰ در ۶۰ و یا ۵۰ در ۵۰ می‌باشم. آیا شما این ابعاد را تولید میکنید و قیمت تمام شده آن چقدر خواهد بود؟

  محمد -
 13. با سلام. ابعاد‌های تولید شده ما شامل سنگ مرمریت مشکی ۴۰ طولی و همچین مرمریت مشکی ۴۰ در ۴۰ می‌باشند. در صورت نیاز به ابعاد ۵۰ در ۵۰ و یا ۶۰ در ۶۰ می‌توانید با شماره ما در سایت در تماس باشید که به صورت سفارشی ابعاد مورد نظر شما را فرآوری نماییم.

  مدیر سایت -

فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566