سنگ مرمریت چیست ؟

سنگ مرمریت چیست ؟

سنگ مرمریت یا به لاتین ماربل ، یک نوع سنگ آهکی که از نظر وزنی بیشتر از سنگ های تراورتن بوده و به دلیل داشتن چگالی بالا از صیقل پذیری خوبی برخوردار بوده و از جمله مشخصه های آن نیز می توان به وجود رگه هایی که در بافت آن قرار گرفته اشاره کرد . به دلیل وجود ناخالصی های موجب شده تا از تنوع رنگ بالایی برخوردار شود که می توان به زمینه رنگ های روشن ، سفید تا تیره و همچنین رنگی مانند قرمز ، قهوه ای ، کرم و... اشاره کرد . مرمریت ها اصولا از مقاومت بالایی برخوردار نیستند ولی در بعضی از سورت های آن می توان این خصوصیت را یافت و مشاهده شده که از نظر استقامت با سنگ هایی چون گرانیت و چینی برابری داشته است .

برخی از سنگ های مرمریت به دلیل دارا بودن ماهیت آهکی موجب شده تا از جذب آب بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین علت توصیه می شود از کاربرد آن ها در بخش هایی که از رطوبت و در معرض آب قرار دارند باید خودداری گردد که می توان به مکان هایی چون سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و جمام اشاره کرد . 

همچنین توجه داشته باشید که در هنگام خرید سنگ مرمریت باید به آنالیز آن توجه داشته باشید و از آن دسته از سنگ های مرمریت که مقاومت پایینی برخوردار می باشند جهت استفاده در کف ساختمان و بخش هایی که از رفت و آمد بالایی برخوردار می باشند جلوگیری گردد . 

 


مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566