انواع سنگ مرمریت

انواع سنگ مرمریت

سنگ مرمریت از زمان های قدیم در ساخت بناهای ساختمانی در ایران مورد استفاده قرار می گرفته که دسته بندی و تنوع آن براساس رنگ و همچنین نوع معادن دسته بندی می گردند . انواع سنگ مرمریت دارای بازه قیمتی متنوع است که در بازار ایران به درجه بندی آن ها براساس کیفیت فناوری و همچنین یکدست بودن از نظر ترکیب رنگ به درجات سوپر ، ممتاز ، درجه 1 و درجه 2 پرداخته می شود . 
از نظر تنوع رنگ سنگ های مرمریت به انواع مرمریت مشکی ، مرمریت سفید ، قهوه ای ، کرم و... دسته بندی می گردند . از جمله  مرمریت های مشکی مطرح در ایران می توان به انواع مرمریت مشکی نجف آباد و لاشتر اشاره کرد . برای بازه رنگ سفید نیز می توان مرمریت جوشقان را معرفی کرد و در این بین مرمریت کرم را نیز خواهیم داشت که از تنوع معادن بالایی در ایران برخوردار بوده و در این بین می توان به انواع مرمریت کرم آباده ، صلصالی ، خوی ، هرسین و... اشاره کرد . به صورت خلاصه می توان انواع سنگ مرمریت را براساس رنگ و همچنین مکان جغرافیایی معادن دسته بندی کرد . 
از دیگر پارامترهایی که در دسته بندی سنگ های مرمریت تاثیرگذار می باشند می توان به پارامترهایی چون آنالیز سنگ از نظر سازگاری آن با شرایط آب و هوایی و همچنین نوع کاربری آن که از سنگ مرمریت بیشتر در نمای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد ولی از بعضی از آن ها در نمای بیرون ساختمان نیز مورد استفاده قرار گرفته که در این بین می توان به انواع مرمریت های مشکی از جمله مرمریت مشکی لاشتر و نجف آباد اشاره کرد . سنگبری ارس واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر به تولید و فرآوری انواع سنگ مرمریت می پردازد و شما می توانید جهت دریافت انواع سنگ مرمریت در شهرهای اصفهان ، تهران و سایرشهرهای ایران باما در تماس باشید . 

 


مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566