سنگ فروش

سنگ فروش

میزان فروش سنگ به تقاضای افراد بستگی دارد. سنگ ساختمانی، سنگی است که در ساختمان و بنا از آن استفاده می‌شود. البته از این سنگ‌ها در قسمت‌های مختلف داخل و خارج بنا نیز استفاده می‌شود.خوشبختانه به دلیل اینکه معادن سنگ در کشور ما فراوان است، از سنگ به طور گسترده در ساختمان سازی استفاده می‌شود. سنگ‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که کاربرد‌های مخصوص به خود را دارند. قیمت این سنگ‌ها بسته به مشخصات آن، متفاوت است.جهت خرید سنگ می‌توانید به سنگ فروش‌ها و کارخانه‌های سنگبری مراجعه نمایید.سنگبری ارس با تولید تخصصی انواع سنگ مرمریت و تراورتن در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد.

 

قیمت سنگ ساختمانی در سنگ فروشی ها

قیمت سنگ ساختمانی مانند تمام وسایلی که در چند سال اخیر بهای آنها بالا رفت، هم اکنون چند برابر قبلاً شده است؛ اما هنوز هم می‌توانید سنگ هایی با قیمت مناسب خریداری کنید‌. سنگ‌ها در سورت‌های بالا و ممتاز خود بیشترین قیمت را دارند. قیمت سنگ ساختمانی در کارخانه‌های سنگبری نسبت به سنگ فروشی‌ها کمتر بوده و می‌توانید برای خرید سنگ به کارخانه سنگبری ارس واقع در شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر اصفهان مراجعه نمایید.
 

 

خرید سنگ ساختمانی از سنگفروشی

قبل از خرید سنگ از سنگفروشی باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

  • بر اساس کاربرد سنگ باید جنس، نوع سنگ و ضخامت استاندارد آن را تعیین و خریداری کنید.
  • به کیفیت برش، گونیا بودن، عدم وجود ترک و لب پر نبودن سنگ توجه ویژه داشته باشید.
  • کیفیت سنگ ساختمانی از نظر سطح و طرح آن اهمیت بالایی دارد. در صورتی که سنگ یکدست باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت.

 

مشخصات سنگ مرغوب در سنگ فروشی ها

از مشخصات سنگ‌های ساختمانی خوب، بدون ترک و شیار بودن، بدون شکستگی و رگه‌‌های سست، بدون پوسیدگی و خلل و فُرَج آن است.
بیشتر افراد بر اساس ظاهر و نظر دیگران، خرید سنگ را انجام می‌دهند و در نهایت نارضایتی خود را اعلام می‌کنند. آن‌ها به دنبال یک سنگ بدون رنگ و بافت هستند. در حالی که سنگ‌ها به طور طبیعی دارای رنگ و بافت هستند و سنگ فروش باید این موضوع را به خریداران توضیح دهد.استفاده از سنگ‌های ترامیت و لایم استون که جذب آب بالایی دارند در بخش‌های خارجی ساختمان توصیه نمی‌شود.در هنگام خرید سنگ باید به مکان استفاده آن دقت نمایید.برخی از سنگ‌های مناسب برای بخش‌های بیرونی ساختمان و برخی مناسب برای بخش‌های داخلی ساختمان می‌باشند.

 

  • سنگ تراورتن، گرانیت یا سنگ‌های چینی، جزو سنگ هایی است که در نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد.
  • سنگ تراورتن از پرطرفدارترین سنگ برای سنگ کاری دیوارها و نمای بیرونی ساختمان می‌باشد.
  • سنگ هایی مانند مرمریت و لایم استون‌ها و... در نمای داخلی ساختمان‌ها کاربرد دارند. از این سنگ‌ها در لابی ها، پاگرد ها، اطراف درب آسانسور ها، دیوار‌های راه پله، دیوار‌های پارکینگ نیز استفاده می‌شود.
  •  برای کف بام و پیاده‌رو از سنگ‌های تراورتن، چینی و گرانیت استفاده می‌شود.
  •  تراورتن , گرانیت و چینی‌ها بهترین سنگ‌ها برای دیوارها و حیاط است.

 

نتیجه گیری
فروش سنگ در چند سال اخیر به طرز چشمگیری افزایش دریافته و دلیل آن، ساختمان سازی‌های گسترده ای است که در سراسر کشور انجام می‌شود. از این رو سنگ فروش باید اطلاعات کامل از سنگ‌ها داشته باشد و بتواند به آسان‌ترین روش، فرد خریدار را راهنمایی کند.
 


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566