بهترین سنگ مرمریت کف ساختمان

بهترین سنگ مرمریت کف ساختمان

در این مقاله به بررسی موضوع بهترین سنگ مناسب کف ساختمان می‌پردازیم.برای انتخاب سنگ مناسب کف ساختمان می‌توانیم بخش‌های مختلف ساختمان را به صورت زیر دسته بندی نماییم که هر کدام از بخش‌های زیر به صورت تفصیل در این سایت مورد بررسی قرار گرفته اند.جهت مطالعه می‌توانید بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

 

خرید سنگ مناسب کف ساختمان

برای خرید سنگ مناسب کف ساختمان باید موارد متعددی را در نظر بگیرید , که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

  • قرار داشتن در بیرون یا داخل ساختمان
  • میزان رفت و آمد
  • تردد وسایل سنگین مثل خودرو
  • زیبایی
  • قیمت

 

قرار داشتن در بیرون یا داخل ساختمان 

برای سنگ مناسب کف داخل ساختمان بهتر است از سنگ هایی که میزان جذب آب و کثیفی کمی دارند استفاده نمایید.زیرا در صورت جذب کثیفی در سنگ , ظاهر آن زیبایی خود را از دست خواهد داد.برای مکان‌های بیرونی ساختمان باید سنگ هایی استفاده شود که مقاومت خوبی در برابر سرما و یخبندان داشته باشند.که میتوان به سنگ‌های تراورتن , چینی , گرانیت و .. اشاره کرد.

 

میزان رفت و آمد

در صورتی که میزان رفت و آمد در مکان مورد استفاده از سنگ زیاد باشد بهتر است از سنگ هایی که مقاومت سایشی زیاد دارند استفاده نمایید.مثلا در حرم امام رضا با توجه به رفت و آمد بسیار زیاد از سنگ گرانیت استفاده شده است که مقاومت سایشی زیادی دارند.در مکان‌های با رفت و آمد کمتر می‌توانید از سنگ‌های چینی و تراورتن نیز استفاده نمایید.

 

تردد خودرو

در صورتی که در مکانی که میخواهید از سنگ استفاده نمایید خودرو باالخصوص خودروهای سنگین مثل انواع کامیون رفت و آمد میکنند باید از سنگ‌های مستحکم و با ضخامت بیشتر از 2 سانتی متر استفاده نمایید که از خورد شدن سنگ جلوگیری شود

 

زیبایی

یکی از پارامتر‌های تاثیر گذار در انتخاب بهترین سنگ مناسب کف ساختمان زیبایی می‌باشد.سنگ مورد استفاده در ساختمان باید عاری از هر گونه پوسیدگی باشد و از رنگ یکنواخت و همگون برخوردار باشد.البته انتخاب این مورد بسته به سلیقه افراد متفاومت می‌باشد.

 

قیمت 

یکی دیگر از پارامتر‌های مهم در انتخاب سنگ ساختمانی قیمت سنگ می‌باشد که به پارامتر‌های مختلفی از جمله ابعاد سنگ , ضخامت سنگ , نوع سنگ , کیفیت فرآوری و ... بستگی دارد.


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566