سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر

در این بخش به معرفی مرمریت لاشتر خواهیم پرداخت و قبل از ادامه بررسی آن باید گفت که ما در این سری از مقالات به معرفی انواع سنگ‌های مرمریت با زمینه تیره و مشکی می‌پردازیم و سنگ مرمریت لاشتر نیز به عنوان یکی از سنگ‌های مرمریت مطرح ایران در جهان( نام تجاری آن در خارج از ایران پیتراگری مربل است) می‌باشد که از زمینه رنگ طوسی مایل به مشکی با رگه‌های سفید رنگ برخوردار بوده که این مورد موجب شده تا در طراحی دکوراسیون داخلی از این سنگ استفاده گردد. 

مرمریت لاشتر معادن آن در استان اصفهان واقع شده و به همین ترتیب بیشترین تولید آن نیز در کارخانجات این استان صورت گرفته و این مرمریت در ابعاد اسلب، تایل، پلاک، پله و فرشی مورد فرآوری قرار می‌گیرد و از نظر کاربردی نیز با توجه به خصوصیات ذاتی آن موجب شده تا از آن در نمای بیرون ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرد. سنگ لاشتر جز تعداد اندک از سنگ‌های مرمریت است که کاربری ان علاوه بر نمای داخل در نمای بیرون ساختمان و همچنین محوطه سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربری‌های آن می‌توان به استفاده در کف ساختمان، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، راه پله و ... اشاره کرد. 


قیمت مرمریت لاشتر


یکی از سئوالات اساسی خریداران این نوع مرمریت دریافت قیمت مرمریت لاشتر می‌باشد که قبل از بررسی باید اشاره کرد که پارامترهای متعددی بر روی قیمت آن تاثیرگذار می‌باشند که به صورت خلاصه می‌توان به ابعاد، ضخامت، سورت بندی و کیفیت فرآوری آن اشاره کرد که این موارد به صورت مستقیم بر روی قیمت آن  تاثیرگذار می‌باشند. خرید و فروش مرمریت لاشتر به صورت عمده در شهرهای اصفهان و تهران صورت گرفته و این نوع مرمریت به عنوان یکی از مرمریت‌های صادراتی ایران به شمار می‌آید. 

سنگ‌های مشابه مرمریت لاشتر در بازار

از مشابه‌ترین سنگ‌های ساختمانی که در بازار از نشر نوع و رنگ بندی به سنگ معادن لاشتر اصفهان شباهت دارد می‌توان به برند‌های زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

  • مرمریت مشکی تی هو
  • مرمریت مشکی ماکو
  • مرمریت مشکی نجف آباد

البته شایان ذکر است که سایر معادن فعال در منطقه لاشتر از نظر رنگ بندی دارای زمینه رنگ‌های طوسی تیره و مشکی می‌باشند.

کلام پایانی

سنگ لاشتر از دسته سنگ مرمریت قرار می‌گیرد. زمینه رنگ آن مشکی و طوسی است و دارای رگه‌های سفید رنگ است. عمده تولید آن در ابعاد اسلب و عرض 60 است زیرا کاربری ویژه ای برای آن در کفپوش ساختمان تعریف شده است. عمدتا از آن در فضای داخلی ساختمان استفاده می‌شود اما می‌توان کاربری برای آن در فضای بیرونی ساختمان نیز تعریف کرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. سنگبری ارس واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان، آمادگی دارد خدمات خود را به صورت مستقیم و غیر حضوری به شما خریداران ارائه دهد.


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09135455821
03142523566